Niekonwencjonalne podejście do pielęgnacji włosów.

Historia Unwash®

Tradycyjne szampony tworzone były by czyścić włosy po intensywnej stylizacji w celu wyeliminowania nagromadzonych nieczystości. W dzisiejszych czasach, gdzie dominują trendy o bardziej naturalnych i beztroskich wizerunkach, szampon okazuje się być dla naszych włosów zbyt ostry.

Kobiety starają się dziś wydłużać czas między myciem włosów w obawie przed zniszczeniem i utratą koloru włosów farbowanych. Wraz ze zmianą podejścia do konwencjonalnej pielęgnacji włosów, zachodzi również potrzeba dostosowania w tym kierunku produktów.

“Zauważyliśmy, że w przemyśle fryzjerskim brakuje popularnego wśród konsumentów trendu tzw. co-washingu (“conditioner washing”, czyli mycie odżywką), który wyewoluował z produktów wolnych od siarczanów do produktów wolnych od detergentów. Chcieliśmy wprowadzić ten koncept do salonów fryzjerskich”, mówi Brandon Schwartz, dyrektor marketingu firmy Unwash. “W odróżnieniu od tradycyjnego mycia, co-washing oznacza oczyszczanie włosów bez użycia ciężkich detergentów, dzięki czemu struktura włosów pozostaje nienaruszona, naturalnie występujące olejki zachowane, a kolor wzmocniony.”

Unwash® zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, gdzie dziś jest jednym z liderów ruchu co-washing. Dzięki jego rosnącej popularności w renomowanych salonach stylistów, szybko okazał się sukcesem i rozprzestrzenił swoje niekonwencjonalne spojrzenie na mycie włosów w wielu innych krajach na świecie. Teraz pojawił się również w Polsce!

Pożegnaj szampon, przywitaj Unwash® – nowy kierunek w trosce o zdrowe włosy. Unwash® kwestionuje dotychczasową praktykę cyklu mycia, odżywiania i suszenia.

Dlaczego Unwash®?

  • Uproszczona pielęgnacja włosów - omijamy destrukcyjny szampon stosując w zamian bio-myjącą odżywkę.
  • Nowe podejście do pielęgnacji włosów - produkty inspirowane panującymi obecnie trendami, które promują naturalność ponad sztuczną stylizację.
  • Łagodne mycie - substancje kationowe działają jak magnes przyciągając brud i nadmiar sebum, nie naruszając przy tym struktury włosów i skóry.
  • Dla zdrowia włosów - składniki odżywcze i regenerujące zawarte w produktach Unwash® znacząco poprawiają kondycję struktury włosów, co ułatwia codzienną stylizację.
  • Bez siarczanów - siarczanom i parabenom mówimy stanowcze “nie”, dzięki czemu włosy mogą zachować swoje naturalne tłuszcze i nienaruszoną strukturę.
  • Skrócony czas suszenia - metoda mycia emulsyjnego nie uszkadza powierzchni włosów, przez co nie wchłaniają one dodatkowo wody wewnątrz, co skraca proces suszenia.
  • Bezpieczne dla każdego - produkty bezpieczne dla każdego rodzaju włosów, również farbowanych, natomiast idealne dla włosów naturalnych i kręconych.

Plazanet™ jest wyłącznym dystrybutorem Unwash® w Polsce.